19185 - Spęczarka automatyczna do produkcji przewodów paliwowych

Zadaniem maszyny jest wykonanie pojedynczego lub podwójnego spęczenia przewodów PA. Średnice formowanych przewodów mieszczą się w zakresie od 5 do 8 mm, a długości przewodów od 500 do 2500 mm. Maksymalne wymiary spęczeń to:

• Średnica spęczonego przewodu: 9,5 - 11,4- mm,

• Rozstaw między spęczeniami: 17,5 - 20 mm,

Opis działania

Zadaniem maszyny jest wykonanie pojedynczego lub podwójnego spiętrzenia przewodów PA. Maszyna działa wg określonego cyklu automatycznego:

  1. dojazd do pozycji (odległości podane w referencji);
  2. podniesienie siłownika docisku napędu oraz wysunięcie szczęk górnych;
  3. wysunięcie szczęk dolnych;
  4. wysunięcie siłowników roboczych;
  5. równoczesny odjazd wszystkich szczęk;
  6. kontrola wizyjna wykonanego spiętrzenia;
  7. przejazd do kolejnej pozycji (spiętrzanie lub cięcie);
  8. dojazd do pozycji cięcia;
  9. wysunięcie siłownika gilotyny;
  10. powrót siłownika gilotyny.

 

 

Budowa urządzenia

ROZWIJAK PRZEWODU

Moduł rozwijaka przewodu jest miejscem, w którym zgromadzony jest przewód paliwowy i prowadzony do ciągadła przewodów. Za odpowiednią pracę rozwijaka i właściwe prowadzenie przewodów odpowiada wahliwe ramię z kontrolą wychyłu kątowego. Drzwi dostępowe umożliwiają szybką wymianę zasobnika z materiałem.

MODUŁ CIĄGADŁA PRZEWODÓW

Moduł ciągadła przewodów ma za zadanie przewinięcie przewodu do modułu spęczania oraz pomiar długości odcinka za pomocą enkodera. Posuw przewodu odbywa się poprzez mechaniczny ruch pasów, dociskających przewód. Moduł wyposażony jest w śrubę do regulacji napięcia pasów.

MODUŁ SPĘCZAJĄCY

Moduł spęczający ma za zadanie mechaniczne spęczenie przewodu. Właściwy odcinek przewodu paliwowego jest doprowadzony na pozycję roboczą za pomocą modułu ciągadła. Następnie jest on blokowany siłownikiem dociskowym, a spęczenia powstają poprzez zacisk kilku siłowników roboczych. Moduł wyposażony jest również w system wizyjny do kontroli poprawności przeprowadzonego procesu.

MODUŁ CIĘCIA

Moduł cięcia ma za zadanie odciąć zadany odcinek przewodu paliwowego po poprawnie przeprowadzonych czynnościach spęczania. Cięcie ma charakter mechaniczny – odbywa się poprzez posuw noża tnącego, napędzanego siłownikiem pneumatycznym.

POZIOM ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA

Zgodnie z wytycznymi klienta i dostosowaniem do zaleceń normy PN-EN ISO 12100 maszyna jest wyposażona w szereg technicznych środków bezpieczeństwa takich jak: wyłącznik awaryjny, rygle bezpieczeństwa, krańcówki magnetyczne, osłony, piktogramy.

Korzyści dla klienta/użytkownika

  • usprawnienie procesu spęczania przewodów paliwowych;
  • kontrola wizyjna przeprowadzonego procesu;
  • bezpieczna i ergonomiczna konstrukcja dla operatora i służb utrzymania ruchu.